WYNIKI KONKURSU LIRENE + JAK OPTYCZNIE ZMNIEJSZYĆ NOS?

sobota, 17 sierpnia 2013
Ogłaszam, że lauretką konkursu Lirene Young 20+ została:


Gratuluję!


Zwyciężczyni otrzyma nowości z linii Young 20+ !

Dziękuję Wam za tak liczny udział w rozdaniu i obiecuję, że tego typu konkursów będzie więcej :).


Pytanie zadane przez zwyciężczynię: Jak za pomocą makijażu zmniejszyć duży nos?

Moja rada:

Duży nos potrafi wprawić nas w kompleksy, ale powinnyśmy pamiętać, że często ten "defekt" dodaje nam charakteru i... uroku. Jest ważnym elementem naszej twarzy ;) i skoro natura zdecydowała, że ma być w danym rozmiarze, to prawdopodobnie dobrze do nas pasuje. Np. jeśli mamy szerokie kości policzkowe, duże oczy i pokaźny nosek to wszystko tworzy spójną całość - mały nos nie pasuje do wyrazistych rysów.

źródło
Dobrym przykładem jest Ashley Simpson, która przed operacją plastyczną mogła się pochwalić mocnym, nieco garbatym noskiem, który świetnie pasował do jej dużych oczu i ostrej linii szczęki. Po operacji jej rysy straciły "zadziorny" charakter, a twarz przestała się wyróżniać, niczym buzia lalki Barbie. Zdecydowanie wolałam ją w pierwszej wersji.

Wygląd naszego nosa możemy oczywiście poprawić makijażem. Są na to dwa sposoby: odwrócenie uwagi lub korekta techniką światłocienia.

Odwrócenie uwagi

Na pewno znacie zasadę: podkreślaj zalety, tuszuj niedoskonałości. W praktyce, chodzi o to, by nie przyciągać zbytniej uwagi do tego, co nam się nie podoba, w tym wypadku do dużego nosa. Przyjrzyjmy się temu, co w naszej twarzy ładne i również duże np. oczy. 

Tym sposobem świetnie posługuje się Candice Swanepoel - top modelka znana z wybiegów Victoria's Secret. Mimo, że ma szeroki i zaokrąglony nos, zawsze wygląda zjawiskowo, dzięki podkreślaniu swoich atutów.

Wyrazisty makijaż oczu skutecznie odwróci uwagę od nosa, a jeśli zastosujemy techniki powiększające oko - optycznie go zmniejszy. Doskonale sprawdzi się dymne oko, roztarte w koci kształt w stronę skroni (przykład TU i TU), wyraziste kreski z mocno wytuszowanymi lub doklejonymi rzęsami (TUTAJ) lub po prostu kolorowy cień przykuwający uwagę

źródło

Ogromne znaczenie w korekcie nosa ma też kształt i długość naszych brwi. Grubsze, wygięte w delikatny łuk, zrównoważą duży nos. Jeśli "zbliżymy" je do siebie, domalowując więcej włosków z przodu, optycznie zwęzimy nos.

 

Duże usta możemy podkreślić mocnym kolorem, jeśli mamy wąskie wargi wykorzystujmy wszelkie połyskujące i mieniące się błyszczyki, które je powiększą i również odciągną uwagę od nosa.

źródło
Podobnie zadziałają rozpuszczone, uniesione włosy, widoczna biżuteria lub ciekawy strój - wszystkie te elementy "odsuwają" nos na dalszy plan.

Korekta techniką światłocienia

To bardziej zaawansowany sposób korekty nosa, dopuszczalny tylko, jeśli konturujemy całą twarz, najlepiej prezentujący się wieczorem, w świetle sztucznym. Zgodnie z zasadą - jasne powiększa i uwypukla, ciemne zmniejsza i oddala, możemy modelować nasz nosek do pożądanego kształtu i rozmiaru, oczywiście w granicach rozsądku :). Ta technika często wykorzystywana jest w fotografii lub telewizji, gdzie dopuszczalna jest większa warstwa makijażu i wymagane wyostrzenie rysów.

Nos możemy modelować podkładami (jasnym i ciemnym), brązerem i rozświetlaczem, a nawet brązową i cielistą kredką. Do rozcierania granic koloru dobrze posłuży nam pędzelek typu miotełka, którego zwykle używamy do blendowania cieni (np. MAC 217).

Technika modelażu jest uzależniona od kształtu naszego nosa. Jeśli jest szeroki i płaski, tak jak u Rihanny, powinnyśmy przyciemnić jego boki, a rozświetlić grzbiet.

źródło
Jeśli nos jest szeroki, ale też garbaty, jedynie przyciemniamy boki, a na środku nosa delikatnie rozcieramy odrobinę brązera, tak, by stworzyć "wgłębienie" w miejscu, gdzie jest najbardziej wystający.

źródło

W przypadku nosa długiego, ze zbyt dużym "czubkiem" nakładamy ciemniejszy kolor właśnie w tym miejscu, rozcierając w stronę nozdrzy. Optycznie skrócimy nos oddalając go od ust, poprzez nałożenie jasnego rozświetlacza nad górna wargą.

Nos możemy też zmniejszyć poprzez zwiększanie obszaru policzka, poszerzenie czoła czy wydłużenie brody. Te techniki powinny być jednak dostosowane do indywidualnych rysów, a ich poprawne wykonanie wymaga czasu i umiejętności. Nawet najbardziej zaawansowane techniki światłocienia zawsze powinny dawać naturalny efekt, o którym nie decyduje ilość nałożonego produktu, ale jego właściwe rozmieszczenie.

Dlatego jeśli chcesz wprowadzić ten element do codziennego makijażu, musisz najpierw sporo poćwiczyć, tak, by nos faktycznie wyglądał na zgrabniejszy, a nie pobrudzony ;). Możesz też związać włosy w wysoki kucyk, domalować kilka piegów i z uśmiechem zaprezentować światu swój wyjątkowy nosek - to najprostsza recepta na piękno :)!


Mam nadzieję, że moja rady Wam pomogą - pytanie o korektę nosa pojawiało się w komentarzach konkursowych kilkakrotnie. Na część komentarzy odpowiedziałam również pod tym postem , odsyłając Was do odpowiednich artykułów na blogu. Pozostałe potraktuję jako inspirację do kolejnych porad :).
7 komentarze:

 1. Gratuluje! Poradnik bardzo przydatny :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Podwójnie dziękuję i za nagrodę i za poradnik :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. gratuluję :) nagrodę wysyłam w poniedziałek :)

   Usuń
 3. Gratulacje! Ciekawy poradnik

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję! :) Świetne porady, sama chętnie skorzystam. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję! Świetne porady, na pewno i mi się przydadzą. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją opinię, zachęcam do zadawania pytań - chętnie doradzę :). Chcesz się umówić na makijaż, warsztaty kosmetyczne lub sesję zdjęciową - zapraszam do zakładki KONTAKT.