RELACJA Z POKAZU DAM DWORU - MAKIJAŻ NA WYBIEG

poniedziałek, 4 listopada 2013
29 października miałam okazję współpracować z duetem projektantek - "Damy Dworu" i wykonywać makijaże na ich debiutanckim pokazie mody we wrocławskim hotelu Sofitel. Zapraszam na krótką relację z backstage'u :)!


Przygotowania do pokazu, planowanego na godzinę 20:00 rozpoczęły się już o 14:00. Przymiarki, choreografia, makijaż - wszystko wymaga czasu. Wraz z drugą wizażystką miałyśmy do "zrobienia" ponad 20 twarzy...


Pomysł na makijaż był prosty :). Najbardziej wyrazistym elementem całej kolekcji był intensywny kolor. Postanowiłyśmy połączyć klasykę makijażu z mocnym akcentem nawiązującym do ubrań. Tak powstało ciemne smoky eye z "pokolorowanym" wewnętrznym kącikiem.

Wybieramy z Karo kolorowe cienie. W ruch poszły głównie pigmenty KOBO i Vipery, cienie Glazel oraz paletka Sleek Acid.

Pierwsza modelka w moich rękach :). Liczyła się szybkość i dokładność wykonania makijażu - zaczynałam od bazy z czarnej kredki (Glazel), którą rozcierałam kulkowym pędzelkiem.

Następnie utrwalałam całość czarnym cieniem rozcierając jego granice przy użyciu transparentego pudru.

Potem dodawałam kolor, najczęściej na bazę z białej kredki NYX. Na końcu podkład, korektor i konturowanie twarzy - wbrew klasycznym zasadom makijażu ;).

"Zrobione oko" jeszcze przed roztarciem korektora.

I efekt końcowy - usta poprawiałyśmy przed samym pokazem.

Słodki róż :)

Stonowana żółć...

Subtelna zieleń ;)

źródło
A poważnie :) - kolory były mocne, intensywne, nasycone, widoczne z daleka, nie do przejścia w codziennym makijażu. Jednak na wybiegu świetnie dopełniły stylizacje, tworząc spójną, wyrazistą całość.


To był długi, pracowity i bardzo pozytywny dzień :). 

Zapraszam Was na FanPage projektantek, gdzie możecie obejrzeć całą kolekcję -> KLIK

Dziękuję Natalce, Paulinie i Ani Piotrowicz za zdjęcia :).

Przypominam o konkursie -> WYGRAJ KUFEREK :).

6 komentarze:

Dziękuję za Twoją opinię, zachęcam do zadawania pytań - chętnie doradzę :). Chcesz się umówić na makijaż, warsztaty kosmetyczne lub sesję zdjęciową - zapraszam do zakładki KONTAKT.