BOHO GLAMOUR - SESJA ZDJĘCIOWA

środa, 4 czerwca 2014
Jestem absolutnie przekonana, że w każdej kobiecie drzemie gwiazda, która rozbłyska w świetle fleszy... Bohaterką tej sesji jest Dorota, która przed obiektywem czuła się jak ryba w wodzie :). Zapraszam!

Twarz wymodelowałam kamuflażami - więcej możecie poczytać na końcu posta. Powieki i rzęsy zostały podkreślone neutralnymi kolorami ziemi, pasującymi do stylizacji w stylu boho. Usta pokryłam pomadką "nude" i odrobiną błyszczyka.
Stylizację stworzyłyśmy z przepięknej tkaniny, którą można było układać na różne sposoby. Tu jako obszerna bluzka...
...i dopasowana sukienka.

Prawdziwa gwiazda :)
I szybkie poprawki - odrobina rozświetlająco-brązującego pudru na dekolt 
i ramiona.
Na koniec - szybka zmiana stylizacji i makijażu. Na ustach Rimmel Apocalips.

Podstawą makijażu w neutralnych barwach, była perfekcyjna cera i wymodelowane rysy twarzy. Efekt uzyskałam następujący sposób:
Cerę pokryłam rozświetlającym podkładem Mary Kay, a następnie,użyłam dwóch podkładów kamuflujących KOBO w jasnym i ciemnym kolorze. Dzięki nim mocno wymodelowałam rysy twarzy. Kolory roztarłam przy użyciu Beauty Blendera, zaczynając od jaśniejszych partii, a kończąc na ciemniejszych. Całość utrwaliłam sypkim pudrem odbijającym światło i wzmocniłam efekt "suchym" brązerem. 

Z tej techniki makijażu słynie Kim Kardashian i z nią wiąże się większość tutoriali, pokazujących jak wykonać takie modelowanie. Naprawdę daje ono efekt buzi z "Photoshopa", ale jest nie do przyjęcia w makijażu, który eksponujemy w świetle dziennym. Idealnie się sprawdzi w makijażu fotograficznym, scenicznym i telewizyjnym.

Więcej zdjęć "zwykłych" kobiet, które przeistaczają się przed obiektywem w rasowe modelki :) znajdziecie tutaj:


Dziękuję Dorocie :)!
I Michałowi - fotografowi!


1 komentarze:

Dziękuję za Twoją opinię, zachęcam do zadawania pytań - chętnie doradzę :). Chcesz się umówić na makijaż, warsztaty kosmetyczne lub sesję zdjęciową - zapraszam do zakładki KONTAKT.