M.ake-up Ch.arm & animani - BEAUTY CALENDAR - EDYCJA KARNAWAŁOWA

poniedziałek, 21 grudnia 2015
Niedługo zacznie się najbardziej kolorowy, taneczny i strojny czas w roku - karnawał! Nie musisz go spędzać w Rio de Janeiro, by świetnie się bawić i wyglądać przy tym jak gwiazda :). Mamy dla Was inspirację na większe i mniejsze bale. Zapraszamy!

Beauty Calendar to cykl artykułów, w którym wraz z stylistką paznokci - Anią prezentujemy propozycje urodowe na dany sezon. Poprzedni artykuł znajdziecie TUTAJ.
W tym filmiku możecie zobaczyć jak karnawałowy wzornik stylizacji paznokci oraz makijaż z użyciem sporej szczypty brokatu prezentuje się na żywo :).
Nowy wzornik Ania stworzyła dzięki zastosowaniu kilku odmiennych technik stylizacji paznokci - wszystkie wzorki zostały namalowane ręcznie, a cyrkonie misternie przyklejone przy pomocy pęsety.
Do wykonania wzornika użyto produktów SPN oraz Mistero Milano, a także folii transferowej oraz przepięknie błyszczących cyrkonii Swarovski'ego. Wybór wzorów jest bardzo szeroki - od klasycznych, kolorowych brokatów (błyszczących lub z "piaskowym" efektem) po efektowne, różnokolorowe cyrkonie, które ozdobią dłonie lepiej niż biżuteria :). A jeśli nie lubicie błyskotek (nawet w karnawale ;)), skuście się na misterne wzorki, przypominające francuskie koronki i ozdobne, pozłacane ornamenty.
Dominujące kolory na paznokciach to szmaragd, srebro i złoto, często bazujące na czerni lub delikatnych, cielistych odcieniach. Ania wykorzystała również fuksję, ciekawszą i "lżejszą" od klasycznej czerwieni. Tych kolorów użyłam również w makijażu.
W makijażu karnawałowym zwykle stawiamy na oczy. Nic w tym dziwnego - trudno odmówić sobie tej przyjemności, kiedy wszelki przepych jest dozwolony. Wtedy zwolenniczki "jedynie tuszu do rzęs" robią sobie piękne kreski, a fanki "dziennego smoky eyes" ozdabiają je brokatem. 
Projektując ten makijaż połączyłam obie techniki. Najpierw wycieniowałam oko w koci kształt, by potem ozdobić je kolorowymi brokatami. Użyłam złota, srebra, ciemniej zieleni, kobaltu i delikatnego różu, które precyzyjnie nałożyłam na powieki. Podobnie jak cyrkonie, brokat najpiękniej błyszczy w wieczorowym świetle.
Całość połączyłam czarną kreską, przedłużoną w kącikach oczu, dzięki czemu uzyskały nowy kształt - te technika powiększa oczy, zbliża je do siebie i nadaje im niecodzienny wygląd.
Metamorfoza oczu wymaga odpowiedniej oprawy - cera jest perfekcyjnie wyrównana podkładem, konturowanie twarzy wyraźne, a brwi mocniej zaznaczone. Usta podkreśliłam błyszczącą fuksją.
W efekcie ten makijaż to najbardziej odważna z dotychczasowych propozycji w Beauty Calendar. Jak Wam się podoba? :)
Makijaż i zdjęcia: M.ake-up Ch.arm
Stylizacja paznokci i modelka: animani

1 komentarze:

Dziękuję za Twoją opinię, zachęcam do zadawania pytań - chętnie doradzę :). Chcesz się umówić na makijaż, warsztaty kosmetyczne lub sesję zdjęciową - zapraszam do zakładki KONTAKT.