DOBIERAMY MAKIJAŻ DO TYPU URODY - ZIMA (kosmetyki Hean)

Pani Zima to najbardziej wyrazisty typ urody - mocny, kontrastowy, magnetyzujący. Niejedna z nas wzdycha na widok bogatej palety intensywnych barw, które doskonale podkreślają "zimowy" wygląd. Pasują do niej ekstrawaganckie stylizacje i wyraziste makijaże. Zapraszam Was na drugą część artykułu o analizie kolorystycznej - makijaż dla Zimy z wykonany kosmetykami Hean.


WAŻNE: Wykonania poprawnej analizy w warunkach domowych może być trudne - samodzielne dobieranie kolorów opiera się częściej na metodzie "prób i błędów" niż świadomym wyborze. Jeśli  czujesz, że opisany typ urody jest Ci bliski eksperymentuj z proponowanymi poniżej kolorami. Podejmowanie tematu analizy kolorystycznej "online" jest dość ryzykowne, dlatego proszę, byście  potraktowały poniższe rady jako wskazówki, a nie wyrocznię :).

Podczas wykonywania analizy kolorystycznej bierzemy pod uwagę trzy atrybuty koloru:

temperaturę (chłodny - ciepły), jasność (delikatny - intensywny) 
oraz czystość (czysty - zgaszony)

CHARAKTERYSTYKA ZIMY

Zima reprezentuje kolory chłodne, intensywne i czyste. Pasują do niej wszelkie kontrasty (to jedyny typ, który wygląda świetnie w połączeniu bieli z czernią), wyraziste wzory i graficzne formy. 

Cera: chłodna: porcelanowa, jasna, różano-błękitna, źle reagująca na słońce lub oliwkowa, w odcieniu chłodnego brązu, która łatwo się opala

Oczy: białka zimne, wyraziste, silnie kontrastujące z tęczówką. Kolor oczu nasycony w odcieniach lodowego błękitu, granatu, ciemnej zieleni, mocnego brązu, a nawet czerni.

Włosy: od popielatego brązu po kruczoczarny, zawsze w chłodnej szaro-granatowej tonacji. Mocna oprawa oka - ciemne brwi i rzęsy. Rzadko zdarzają się zimy z włosami w kolorze chłodnego, platynowego blondu.

Usta: dość intensywna, chłodna czerwień wargowa


Powyższe zdjęcie prezentuje wpływ temperatury koloru na wygląd twarzy. Złoto podkreśla wszelkie niedoskonałości i sprawia, że oczy i usta tracą wyrazistość. Wpływ srebra sprawia, że cera staje się promienna, oczy błyszczące, a cera jednolita.


Zima najlepiej prezentuje się w makijażu kontrastowym, wyrazistym, z przynajmniej jedynym intensywnym elementem. Ciemne oczy wymagają mocnej oprawy, a usta powinny być nasycone. Dobrze wyglądają graficzne formy makijażu i ostre linie (np. kreski), jednak należy wziąć tu pod uwagę budowę twarzy i oka. Świetną propozycją dla zimy jest tzw. "makijaż paryski" (kreska typu jaskółka i wyraziste czerwone usta) oraz klasyczne czarno-białe dymne oko. Zima może eksperymentować z cięższymi formułami kosmetyków - będą do niej pasować zarówno matowe jak i metaliczne konsystencje.


Wyrównanie cery: odpowiednie będą kryjące podkłady i pudry, wyrównujące koloryt skóry, w lekko żółtawej tonacji, niwelujące szarawy odcień. Róż w chłodny, w odcieniach fuksji, z nutą fioletu.


Makijaż oczu: Cienie kontrastujące (np. biel-czerń), chłodne, intensywne. Odcienie niebieskiego (dobrze podkreślają ciemne tęczówki): lodowy, lazurowy, paryski błękit, modry, szmaragdowy  indygo. Fiolety (dla tęczówek zielonych): biskupi róż, fuksja, liliowy, intensywna śliwka. Sprawdzą się też chłodne odcienie zieleni: butelkowy, sosnowy, ostra limonka i słoneczna żółć. Kolory neutralne to biały, czarny, grafitowy.

paletka Hean

Skomponowana przeze mnie paletka zawiera w sobie duet czerni z bielą, dopełniony kolorem liliowym i indygo. Cienie powinnyśmy dobierać na zasadzie kontrastu: kolorystycznego lub konsystencji metalicznych z matowymi.


1. Makijaż rozpoczynam od przygotowania powiek. Następnie czarną kredką maluję wzdłuż linii rzęs grubą linię.

2. Rozcieram kredkę pędzelkiem typu kulka tworząc bazę pod cień.

3. Czarny cień (819 matte) wklepuję w miejsce, gdzie wcześniej nałożyłam kredkę. Intensyfikuję kolor przy linii rzęs.

4. W załamaniu powieki rozcieram kolor indygo (814 matte)

5. Mokrym pędzelkiem wklepuję liliowy cień (506 shine) w centralną część powieki.

6. Wewnętrzny kącik oka i łuk brwiowy rozjaśniam białym cieniem (812 matte).

7. Wzdłuż dolnej linii rzęs nakładam czerń połączoną z indygo.
8. Dodaję odrobinę liliowego.

9. Wypełniam brwi i tuszuję rzęsy (maskara Gigant Shock).


Usta: podkreślamy zimnymi odcieniami czerwieni i różu: arbuzowym, winnym, szkarłatnym, fuksją... Jeśli chcemy postawić na usta w stylu "nude", zadbajmy, by jasny kolor kontrastował z naszą cerą. Zima, szczególnie w makijażu wieczorowym, może sobie pozwolić na mocne podkreślenie ust i oczu.



Intensywny makijaż maksymalnie wydobył urodę modelki. Mimo swej wyrazistości nie jest przytłaczający - pozostałe typy urody "zginęłyby" pod takim "ciężarem" kolorów i formy. Zimie kontrast służy znakomicie, dlatego warto zadbać o wyrazistość makijażu. Jesteś zimą i chciałabyś się malować delikatnej? Postaw na jeden mocny akcent - czerwone usta, kobaltowe kreski, róż w kolorze fuksji lub intensywnie czarne rzęsy. Zimowa "naturalność" w makijażu zawsze powinna mieć w sobie nutkę pikanterii ;).

Wskazówka na koniec:

Opisany przeze mnie wygląd zimy, to najbardziej klasyczny przykład, w który wpisuje się moja modelka. Jednak zima (jak każdy inny typ urody), może mieć cechy, przez które trudniej je sklasyfikować. Wyróżniamy tzw. typy mieszane, z przewagą danego atrybutu koloru.
Zima czysta jest bardziej zbliżona do "Wiosny", dlatego może sięgać po niektóre kolory z wiosennej palety barw (np. turkus).
Zima głęboka (intensywna) jest zbliżona do "Jesieni" i może pozwolić sobie na odrobinę cieplejsze akcenty kolorystyczne (np. kolor rdzy). 
Zima chłodna wyklucza całkowicie stosowanie ciepłych odcieni i najlepiej prezentuje się w bardzo zimnych kolorach (np. królewskim błękicie).


Życzę Wam udanych eksperymentów z kolorem :)!

Kosmetyki Hean możecie kupić TUTAJ.
Na FanPage'u marki znajdziesz info o promocjach, konkursach i nowościach.

Pozostałe typy urody:


Komentarze

  1. Bardzo ciekawie to opisałaś. Zastanawiam się jakim typem jestem. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. na razie opisałam typy "chłodne", makijaż dla wiosny i jesieni również pojawi się na blogu, może wśród nich odnajdziesz swój "typ" :)

      Usuń
  2. Bardzo ładny makijaż! Jestem zimą i dobrze wyglądam w czerwonych ubraniach i czerwonej, krwistej szmince. A na powieki nadal stosuje turkusy, które polubiłam od tego lata, bo pięknie podkreślają brązowe oczy.

    OdpowiedzUsuń
  3. Genialny makijaż! Jestem pod wrażeniem:)

    OdpowiedzUsuń
  4. Świetny post, lubię takie :)
    Śliczny makijaż:)

    OdpowiedzUsuń
  5. pytanie nie z tej beczki: do blondynki pasuje złoto czy srebro ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wbrew pozorom "beczka" ta sama, bo również chodzi tu o typ kolorystyczny. Jeśli włosy są w ciepłym odcieniu ze złotymi lub rudawymi refleksami, lepsze będzie złoto. Do blondynek platynowych, "mysich", z włosami o chłodnym zabarwieniu lepiej pasuje srebro.

      Usuń
  6. ja chyba jestem wiosna, ale nie mam pewności :/

    OdpowiedzUsuń
  7. Z całym szacunkiem, ale zimą to Ty nie jesteś. Twoje oczy mają plamki :) choć ogółem ciężko jest debatować nad tym skoro nie ma światła dziennego. A nad analizą czasem trzeba długo debatować, bo wpływają na nią różne czynniki ;p

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. WAŻNE: Wykonania poprawnej analizy w warunkach domowych może być trudne - samodzielne dobieranie kolorów opiera się częściej na metodzie "prób i błędów" niż świadomym wyborze. Jeśli czujesz, że opisany typ urody jest Ci bliski eksperymentuj z proponowanymi poniżej kolorami. Podejmowanie tematu analizy kolorystycznej "online" jest dość ryzykowne, dlatego proszę, byście potraktowały poniższe rady jako wskazówki, a nie wyrocznię :).

      Usuń
  8. zdaje się, że jestem intensywną zimą... to by odpowiadało na szereg moich pytań i milion niejasności w głowie, dlaczego dobrze mi w intensywnych kolorach ubrań i zimych pomadkach, przy czym niektóre brzoskwiniowe odcienie dobrze wyglądają na moich ustach. i zielony makijaż oka. strasznie można się w tym pogubić. oczy mam piwno-zielone.włosy szare (ale bardziej brązowe niż blond), z jaśniejszymi pasemkami przy twarzy, końce włosów w różnym oświetleniu wchodzą momentami w rudy kasztan. opalam się z początku na czerwono, po czasie na brązowo. cera jasna. pomieszanie z poplątaniem. rozważałam lato, ale kolory lata do ubioru zupełnie mi nie pasują. dobrze wyglądam w czerwieni, turkusie, chabrowym.

    OdpowiedzUsuń
  9. Bardzo ciekawy artykuł. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  10. Bardzo fajny artykuł. Analiza kolorystyczna jest super. A co myślisz o makijażu permanentnym brwi biotekpolska.pl/makijaz-permanentny/brwi/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię, zachęcam do zadawania pytań - chętnie doradzę :). Chcesz dobrać kosmetyki, porozmawiać o możliwościach współpracy lub umówić warsztaty - napisz e-mail na martachowanska@wp.pl

Popularne posty