LEKCJA KONTUROWANIA: TWARZ OWALNA - KOSMETYKI HEAN

piątek, 25 marca 2016
Makijaż modelujący daje świetne efekty, jeśli tylko nałożymy nasz kontur w odpowiednich miejscach. Każda twarz jest inna, dlatego przygotowałam dla Was 5 lekcji makijażu z udziałem modelek- Czytelniczek bloga :). Dziś ostatnia z nich - konturowanie twarzy owalnej.

Konturowanie wykonywałam kredkami Hean, które recenzowałam TUTAJ. Ich formuła i kolory pasują do każdej cery, a intensywność można stopniować. Zależało mi na pokazaniu naturalnego efektu, jaki można uzyskać dzięki takim kosmetykom - sceniczne, przerysowane, mocne konturowanie sprawdza się tylko jaskrawej fotografii. 
Świadome konturowanie zaczynamy od ocenienia kształtu twarzy i zdecydowaniu, które elementy chcemy zmniejszyć (cofnąć, pogłębić), a które powiększyć (rozjaśnić, uwypuklić). W tej ocenie pomaga określenie  kształtu twarzy, choć niejedna buzia odbiega od "książkowego" schematu :). Za idealny kształt twarzy uznaje się owal, który dzięki swojej opływowości nadaje miękkość i regularność rysów, jest też najbardziej symetryczny. Jeśli masz właśnie taką budowę twarzy, wystarczy, że podkreślisz jej naturalny kształt :).
Twarz owalną charakteryzuje:
- regularna, łagodna linia szczęki i skroni
- delikatnie zarysowane kości policzkowe
- długość twarzy trochę większa od szerokości

Idealny owal zdarza się rzadko (często "zaburza" go zbyt wysokie czoło lub zbyt wąskie skronie), dlatego jeśli macie ten kształt twarzy, na pewno go rozpoznacie. Buzia owalna pięknie się fotografuje, bez względu na kąt ustawienia aparatu.
Asia - moja modelka, ma owalną twarz. Jak ją konturować?

Zaczynamy od równomiernego rozprowadzenia podkładu na całej twarzy - pod oczy nakładamy korektor.

Przyciemniam - nadaję głębi (kredka Hean PRO CONTOUR STICK nr 102 i 103):
- delikatnie czoło i skronie, sugerując się linią włosów
- kości jarzmowe - delikatnie zaznaczam naturalny kształt policzków
- żuchwę - również zaznaczając naturalny kształ, nieco "pod żuchwą"
- nos - opcjonalnie - przyciemniam po bokach i na końcówce

Rozjaśniam - uwypuklam(kredka Hean PRO CONTOUR STICK nr 101):
- strefę T (czoło, nos i broda), by rozświetlić wewnętrzne partie twarzy
- okolice pod okiem, wyciągając linię w dół, do płatka nosa - nie wyciągam koloru na skronie i policzki
- pod okiem (tzw. "dolina łez"), delikatnie wyciągając kolor do skroni
- miejsce nad (łuk kupidyna) i pod ustam
- miejsca pod kością jarzmową - by wzmocnić efekt modelowania

Zaczynam rozcieranie kredki (można to zrobić gąbką, pędzlem lub palcami) od jasnych partii, przechodząc w ciemniejsze. Najpierw rozcieram kolor w miejscu, w którym go nałożyłam, potem na boki. Jest to bardzo proste, zawsze możecie dodać odrobinę podkładu na gąbkę, jeśli umiejscowicie kolor w złym miejscuu

Na koniec rozświetlam wewnętrzne kąciki oczu, czubek nosa, łuk kupidyna, szczyt brwi przy użyciu odcienia Champage.
Wymodelowaną twarz delikatnie pudruję i wzmacniam efekt przy użyciu paletki FACE CONTOUR - wystarczy musnąć przyciemnione miejsca pędzlem i dodać odrobinę różu
Gotowe :)! Wymodelowana, promienna, gładka i naturalnie podkreślona twarz w kilku prostych krokach. Widzicie efekt? :)

Dziękuję modelce! :) 

To już ostatnia lekcja konturowania. Mam nadzieję, że moje wskazówki okażą się pomocne. Pamiętaj, że Twoja twarz nie musi wpisywać się w "książkowe" klasyfikacje. Dlatego eksperymentuj z konturowaniem, nie bój się też rezygnować np. z konturowania czoła, jeśli nie odcZuwasz takiej potrzeby. Świadome konturowanie polega na poznaniu swoich rysów, ich atutów i wad. Pomoże w tym zrobienie zdjęcia "na wprost" lub obrysowanie kształtu twarzy na lustrze. Oceń kształt twarzy, zastanów się, co chciałabyś zmienić. Potem zostaje już tylko zabawa z makijażem :).

Powodzenia!

Zapraszam na stronę Hean, gdzie możecie znaleźć:Lekcje konturowania powstały przy współpracy z marką HEAN.1 komentarze:

  1. Jejć, takie posty są świetne ;)
    Zastanawiam się, bo może właśnie ja mam twarz owalną :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją opinię, zachęcam do zadawania pytań - chętnie doradzę :). Chcesz się umówić na makijaż, warsztaty kosmetyczne lub sesję zdjęciową - zapraszam do zakładki KONTAKT.