THE MAKE-UP DAY - OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO WIZAŻU - RELACJA

środa, 9 marca 2016
THE MAKE-UP DAY - Ogólnopolskie Święto Wizażu (5-6 marca 2016) to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce i pierwsze kosmetyczne targi, w których miałam przyjemność uczestniczyć. Emocje po weekendzie jeszcze nie opadły, dlatego zapraszam Was na relację! :)


Organizator wydarzenia (magazyn MAKE-UP TRENDY)  zaprosił wszystkie fanki makijażu na dwa dni skoncentrowane na ich pasji. THE MAKE UP DAY było częścią warszawskich targów BEAUTY FORUM poświęconych kosmetyce profesjonalnej. Frekwencja dopisała - na tragach były setki osób - dawno nie widziałam tak wielu świetnie umalowanych kobiet w jednym miejscu ;). "Zwiedzanie" rozpoczęłam i zakończyłam w strefie "makijażowej" - gdy się tam znalazłam, nie miałam ochoty wychodzić :). Do dyspozycji gości były stanowiska topowych marek (m.in. INGLOT, KRYOLAN i NYX), do których ustawiały się długie kolejki. Było warto w nich stać, szczególnie, że większość wystawców oferowała wizażystom rabaty. Świetnym rozwiązaniem były osobne stanowiska do makijażu, przy których można było obserwować pracę profesjonalistów lub samemu skorzystać z ich usług. Miałam okazję "podglądać" tworzenie pełnych charakteryzacji twarzy i ciała - w niektórych przypadkach trwało to nawet kilka godzin! Charakteryzatorzy chętnie opowiadali o wykonywanych czynnościach, stosowanych produktach. Co chwilę rozpoznawałam wizażystów, których twórczosć obserwuję w Internecie -  targi przyciągnęły profesjonalistów z całej Polski :).

Największą atrakcję stanowiła scena główna, gdzie odbywały się pokazy makijażu - każdy wizażysta przygotował inny wykład, szkolono m.in. z zakresu makijażu ślubnego, naturalnego, podwodnego, awangardowego, glamour... Nie nadążałam z robieniem notatek! ;) Zapowiedź profesjonalnych szkoleń była dla mnie największą zachętą do udziału w targach i nie zawiodłam się - każdy makijażysta prezentował inną technikę, w każdym wypadku zachwycał efekt końcowy. Po raz wtóry przekonałam się, że w makijażu naprawdę "można wszystko", jeśli tylko jest to zgodne z naszą wizją, poczuciem piękna, oczekiwaniami wobec efektu końcowego. Eksperymentowanie - do tego zainspirowały mnie pokazy i jestem bardzo wdzięczna, za to, że mogłam uczyć się od najlepszych! 
Ogromną inspiracją była dla mnie prezentacja prac szkół artystycznych oraz gala wręczenia nagród "Artysty Roku 206". Chciałabym się kiedyś znaleźć na takiej scenie... :)
Aspirującym i praktykującym wizażystkom polecam udział w następnej (i każdej kolejnej) edycji THE MAKE UP DAY - wrócicie naładowane energią, inspiracją i wiarą w swój rozwój! :) Społeczność "wizażowa" ma ogromną siłę rażenia, gdy znajduje się w jednym miejscu - taką moc przywiozłam ze sobą z THE MAKE-UP DAY i mam zamiar ją wykorzystać we wszystkich nadchodzących projektach!

Zrobiłam nawet "kilka" zdjęć ;)! 


Widzimy się za rok? :)


2 komentarze:

  1. To musi być świetne, móc uczestniczyć w takim wydarzeniu :)

    OdpowiedzUsuń
  2. strasznie żałuję, że nie mogła w tym roku tam być, ale w przyszłym nie odpuszczę;)
    świetne zdjęcia! daj znać co ciekawego dorwałaś;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją opinię, zachęcam do zadawania pytań - chętnie doradzę :). Chcesz się umówić na makijaż, warsztaty kosmetyczne lub sesję zdjęciową - zapraszam do zakładki KONTAKT.