M.AKE-UP CH.ARM &ANIMANI - BEAUTY CALENDAR - EDYCJA WIOSENNA

niedziela, 3 kwietnia 2016
Nadeszła wiosna, a wraz z nią ogromna ochota, by zmienić coś w swoim wizerunku i  wyglądać kwitnąco:)! Możesz zacząć od makijażu i paznokci - w wiosennej edycji Beauty Calendar mamy dla Was kolorowe propozycje. Zapraszamy!
Beauty Calendar to cykl artykułów, w którym wraz z stylistką paznokci - Anią prezentujemy propozycje urodowe na dany sezon. Poprzedni artykuł znajdziecie TUTAJ.
Wiosennym sezonem zawsze rządzą kolory - w tym roku są to pastele, czyli rozbielone wersje niemal każdej barwy, przywodzące na myśl wiosenne niebo, pierwszą mgiełkę zieleni i skrzydła cytrynka - wiosennego motyla. Szara, chłodna zima, powoli nabiera jasności i ciepła, kolory "budzą się do życia" płynnie otwierając nową porę roku. Ta niezwykła transformacja była naszą inspiracją do tej edycji kalendarza piękna :).
Wiosenny wzornik, Ania, stylistka paznokci, zbudowała na bazie pastelowych kolorów - błękitów, żółci, fioletów bieli i mięty, z mocniejszymi akcentami fuksji, która pięknie przełamuje "rozbieloną" monotonie. Stylizacja został wykonana lakierami hybrydowymi SPN, a wszystkie wzorki zostały namalowane ręcznie. Do zdobień użyto cyrkonii i perełek Swarovskiego, które przepięknie błyszczą. Użyto również techniki "sugar effect", nadającą płytce paznokcia ozdobną fakturę. Wzory - kwiaty, motyle, żuczki i ornamenty inspirowane krzyczą "Witaj, Wiosno!" :). Nareszcie! :)
Makijaż oczu, inspirowany wzornikiem, oparty jest na czterech kolorach - fuksji, błękicie, żółci i pomarańczu. Tak zestawione barwy mocno ze sobą kontrastują i będą pięknie podkreślać każdą tęczówkę. Użyłam satynowych cieni, które dają miękki i  "wtopiony" w skórę efekt, dzięki czemu kolory są lekkie i promienne w odbiorze. Całość zespala klasyczna, czarna kreska i pasek sztucznych rzęs, doklejony na potrzeby sesji zdjęciowej. 
Cera - promienna, gładka, pokryta minimalną ilością podkładu i muśnięta satynowym pudrem brązującym, niczym pierwszymi promieniami słońca. Wiosną nie obejdziecie się bez rozświetlacza, który wzmocni efekt modelowania twarzy, bez konieczności mocnego konturowania ciemnymi kolorami. Usta - matowe, wycieniowane dwoma odcieniami brzoskwiniowych pomadek. Zgaszone kolory szminek nadal są trendy, warto jednak ożywić je odrobiną różu lub pomarańczu - dobierając temperaturę do typy urody.
Tak prezentuje się efekt naszej wiosennej współpracy - mamy nadzieję, że zainspiruje Was do wiosennych eksperymentów z wyglądem :).
Makijaż i zdjęcia: Marta Chowańska M.ake-up Ch.arm
Modelka i wzornik: Ania Załomska - animani
3 komentarze:

Dziękuję za Twoją opinię, zachęcam do zadawania pytań - chętnie doradzę :). Chcesz się umówić na makijaż, warsztaty kosmetyczne lub sesję zdjęciową - zapraszam do zakładki KONTAKT.