SZTUKA MAKIJAŻU - CRAZY CUT CREASE

piątek, 6 maja 2016
Witam Was w kolejnym poście z serii "sztuka makijażu", w którym pokazuję niebanalne, artystyczne formy wizażu. Tym razem pora na kolorowy, kosmetyczny bałagan :).


W tych artykułach chciałabym odpowiedzieć na pytania: jak powstają artystyczne makijaże, co może być inspiracją do ich tworzenia, jak uwieczniać je na zdjęciach oraz przy użyciu jakich produktów można je wykonać. Być może zachęcę Was w ten sposób do tworzenia nowych, niekoniecznie "użytkowych" makijaży i realizacji swoich wizji. Twarz jest do tego doskonałym płótnem. :)

MAKIJAŻ: CRAZY CUT CREASE

Jak powstał ten makijaż?

Zaczęłam od makijażu oczu, które chciałam podkreślić graficznymi linami w kolorach złota, fioletu i ciemnej zieleni. Dodałam matowe, czerwone usta, które stały się idealną bazą do makijażu w stylu pop art, dlatego zaznaczyłam ich kontury białymi i czarnymi linami. Reszta makijażu to już czyste, niekontrolowane szaleństwo, oparte na tej samej bazie kolorystycznej.
Jakich kosmetyków użyłam?
Makijaż oka powstał w oparciu o matowe cienie My Secret oraz eyelinery tej samej marki. Użyłam również pigmentu KOBO połączonego z żelem KRYOLAN do namalowania złotej kreski. Pomadka to soft matte firmy NYX. Twarz pomalowałam tymi samymi kosmetykami dodajc czarny eyeliner Wibo oraz białą farbę do twarzy.
Jak zrobiłam zdjęcia?
Oświetlałam makijaż z góry przy użyciu dużego softbox'a, odbijając dolne światło srebrną blendą.

Nigdy nie planuję takich makijaży z góry, jednak uważam, że nawet gdy łamiemy wszelkie zasady, warto trzymać się np. spójnej kolorystyki, by efekt był ciekawy w odbiorze :).

A jak Wy interpretujecie "sztukę makijażu"? Napiszcie w komentarzach! :)


2 komentarze:

Dziękuję za Twoją opinię, zachęcam do zadawania pytań - chętnie doradzę :). Chcesz się umówić na makijaż, warsztaty kosmetyczne lub sesję zdjęciową - zapraszam do zakładki KONTAKT.