AKADEMIA PIĘKNA GLAZEL VISAGE - RELACJA Z WARSZTATÓW

niedziela, 7 sierpnia 2016
Warsztaty wizażu - jeden z najprzyjemniejszych aspektów mojej pracy, okazja do spotkania cudownych kobiet i wspólnej nauki makijażu. Niedawno zostałam szkoleniowcem marki Glazel Visage, uprawnionym do prowadzenia ogólnopolskich szkoleń z cyklu "Akademia Piękna". Pierwsze z nich odbyło się 4 sierpnia - zapraszam na relację!

Cykl Akademia Piękna to warsztaty z podstaw wizażu, podczas których kursantki nabywają umiejętności praktyczne, malując same siebie. Każda z nich otrzymuje zestaw kosmetyków Glazel o wartości 150 zł oraz certyfikat, a także skrypt szkoleniowy. Pracujemy w 4-osobowych, tematycznie utworzonych grupach. 
Dzięki uprzejmości współorganizatora - Centrum Kultury w Grabowie nad Prosną miałyśmy do dyspozycji komfortową i przestronna salę szkoleniową. Pięknie dziękujemy :)!
Intensywną naukę umilił kursantkom słodki poczęstunek :).


Spotkanie rozpoczęłam pokazem makijażu, który podzieliłam na dwie części. W pierwszej z nich zaprezentowałam wykonanie idealnej bazy, skupionej na świeżym wyglądzie cery, stworzeniu odpowiedniej ramy oka oraz świadomym konturowaniu twarzy. 

W efekcie powstał no makeup look, który prawidłowo wykonany może być podstawą bardziej wyrazistych makijaży. Uczyłam prawidłowego doboru podkładu i kamuflaży, utrwalania makijażu i właściwej dla danego typu urody kolorystyki kosmetyków modelujących.
Drugi etap pokazu to dodanie teoria barw w praktyce. Zaprezentowałam metody komponowania kolorów, a także sekret ich dobrania do tęczówki. Każda z uczestniczek poznała cztery sposoby zestawiania cieni i mogła wybrać najlepszy makijaż dla siebie. 
Zależało mi na zachęcenia kursantek do zabawy kolorem. Wibrujące odcienie kosmetyków Glazel aż się o to prosiły :). Barwne cienie są trudniejsze w aplikacji niż klasyczne "brązy i szarości", dlatego ich użycie to doskonały trening.
W makijażu modelki - powiększającym oko i podkreślający kolor tęczówki użyłam zieleni i róży.
 Po pokazie - zdjęcia i analiza makijażu - dziewczyny gotowe do odwzorowania go na sobie.
 Dziękujemy Alicji - naszej modelce :).
Po wybraniu swoich kompozycji kolorystycznych zaczęłyśmy wspólne malowanie :).
 Najpierw szybki projekt, by niczego nie zapomnieć :).
 Następnie dobór odpowiednich kosmetyków.
I przygotowanie "bazy" - z tym etapem dziewczyny poradziły sobie świetnie :).
Pora na kolor! 
 Zaczęłyśmy od treningu idealnej kreski.
A potem dużo blendowania, by stworzyć na oku"chmurkę" koloru.
 Bardzo się starałyśmy...
 ...i wyszło pięknie :)!
Zachwyciły nas pigmenty z wieżyczek Glazel - praca z sypkimi cieniami nie jest łatwa, ale efekt wart starania :).
 Pokazałam też jak nadać oczom "koci kształt".
 Usta zrobiłyśmy neutralne - matowe, błyszczące i ombre, w zależności od upodobań :).
Gotowe :)!
Jestem zachwycona efektami i talentem kursantek! Każda stworzyła inny makijaż, w oparciu o tę samą technikę. W dodatku udało się im zawrzeć w swoich pracach własny styl i charakter. W ciągu kilku godzin stworzyłyśmy wspólnie 16 efektownych wizerunków - pełnych koloru i energii! :)
zdjęcia: Julia Chowańska
Na zakończenie - wręczenie certyfikatów i wspólne zdjęcia :).

Dziękuję Wam! :)
Bardzo dziękuję wszystkim Kursantkom za udział w szkoleniu, a marce Glazel za owocną współpracę. Planuję kolejne warsztaty - bieżące informacje znajdziecie na Facebook'u -> TUTAJ

1 komentarze:

  1. Marta to bardzo pozytywna osoba z uśmiechem i zapleczem dużej ilości mega pozytywnej energii.
    Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się przyjść na Akademia Piękna Glazel Visage, ponieważ w pełni spełniły moje oczekiwania. Od dziś bez obaw będę eksperymentować z makijażem, nie martwiąc się, że popełniłam podstawowe błędy. Tempo pracy dostosowane do umiejętności uczestników, ciekawe porady i cenne wskazówki.
    Jeszcze raz dziękuję za świetną zabawę. Kinga

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją opinię, zachęcam do zadawania pytań - chętnie doradzę :). Chcesz się umówić na makijaż, warsztaty kosmetyczne lub sesję zdjęciową - zapraszam do zakładki KONTAKT.